AUTOCROSS - Poříčí nad Sázavou

V sobotu 12.9. 2015 se náš tým zúčastnil, s novým závodním vozem (kart), závodů v Poříčí nad Sázavou. Za volant závodního Kartcrossu se posadil Martin Cupák. Tento závod byl brán jako testování a příprava na sezonu 2016, kde se chceme účastnit Mezinárodního Mistrovství České republiky v KARTCROSSu.

Výňatek ze článku KOSICE CUP:

Jako obvykle, v místě stvoření českých kártů se jich schází nejvíce, tentokráte čtrnáct. Už rozjížďky ve dvou skupinách přinesly zajímavou podívanou. Lahůdkou bylo testování zcela nové evoluce kártu pro závody v Maggioře. Mistrně ho vodil Honza Kuneš, avšak aby bylo vše dle pravidel, ve finále v posledním kole dle dohody odstoupil, aby nemíchal s pořadím ostatním klukům nedisponujícím touto čerstvou novinkou. Finále ve čtrnácti to byl naprostý masakr. I když kárty nemají zpátečku a zpočátku to bylo hodně divoké, sklon poříčské trati skoro všem umožnil samospádem sjet od valů lemujících trať a pokračovat v závodě. Jediným smolařem byl v tomto směru Lukáš Hamrle, který odpadl v prvním kole z průběžného druhého místa. Kamkoliv se člověk na trať podíval, tam se honili tu dvě, tu tři malé divoké vosy, co si nedarovaly ani metr. Snad až na první dva jímiž byli Honza Roubíček a Ondra Hartych. Na třetím místě nakonec do cíle prodral Miloš Neumann a další neustále přemílané pořadí bylo Rosťa Vocásek, Pavel Čepek, Milan Sklenář, Standa Kotěšovský, Jarda Hanzlík, Tomáš Svoboda, Michal Benda, Petr Roubíček a Martin Cupák.