Amatérské mistrovství ČR

30.4. – 1.5. 2011 Za krásného sobotního počasí odstartoval první závod Amatérského mistrovství ČR v Přibicích. Na těchto dvoudenních závodech jsme jako tým měli zastoupení hned ve třech kategoriích. V kategorii do 1400ccm, se Škodou Favorit pick-up, Radka Macháčková, v kategorii do 1600ccm, s Hondou Civic, Zdeněk Antony a v kategorii 4x4, s Hondou CRX Turbo, Michal Cupák. V sobotu se odjel trénink a tři rozjížďky každé kategorie a vše proběhlo bez větších komplikací. V neděli od 10:00 hod. za nepříznivého počasí začaly tréninky. Po tréninku se jela jedna rozjížďka a po krátké obědové pauze se jely finálové jízdy.

Radka, která oba dny jezdila skvěle, měla při poslední rozjížďce havárii, při které se s vozidlem převrátila na bok a poranila si ruku. Byla odvezena sanitkou na rentgen, tudíž nemohla nastoupit do finále.

Zdeněk se zúčastnil všech rozjížděk a i přes závadu na motoru nastoupil do finále, kde se po krásném souboji v každém kole propracoval na druhé místo. Bohužel byl napřed napomenut černo-bílou vlajkou od komisařů za kontakt s vozidlem soupeře, ale po stížnosti „jednoho z V.I.P.“ byl následně nepochopitelně diskvalifikován.

Michal nastoupil do závodů se svým vozidlem do kategorie 4x4, který pro nízký počet zúčastněných vozidel byl sloučen s kategorií nad 1600ccm. Sobotní trénink a rozjížďky odjel bez větších problémů, i když musel s mechanikem trochu bojovat s doladěním motoru. Finálová jízda se jela po dešti, trať docela klouzala, ale Michalovi se jelo líp než za sucha, řekl po finálové jízdě. Umístil se na druhém místě a tak dovezl z těchto víkendových závodů krásný pohár.

Tímto bych poděkoval za celý tým všem zúčastněným, jak závodníkům, mechanikům, sponzorům, ale i fanouškům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit.